شاید امکان ارایه اینترنت پرسرعت بر بستر فیبر نوری را بتوان مهمترین کاربرد FTTH دانست.
سرویس فیبر تا خانه (FTTH) با ارتباط مستقیم کاربر خانگی با فیبر نوری استفاده از اینترنت پرسرعت (50Mbit/s) و (100Mbit/s) را امکان پذیر می کند و برای کاربرانی مانند برج ها و سازمان ها که به این سرویس دسترسی دارند اجازه می دهد تعداد خطوط تلفن بیشتری را بدون محدودیت از مخابرات دریافت نمایند.
از نظر مصرف کننده ، در اختیار داشتن حداقل Mbps ۱۰۰ با استفاده از ساختار FTTH/B به معنی دانلود یک آلبوم کامل موسیقی در ۵ دقیقه ، یک برنامه تلویزیونی ظرف مدت سی ثانیه و یک فیلم با کیفیت HD در تنها ۷ دقیقه است . با اینحال باید تاکید شود که سرعت تنها مزیت این فن آوری به حساب نمی آی. بسیاری از خدمات کیفیت به مراتب بالاتریدر این بستر دارند و برخی دیگر از خدمات بدون این بستر قابلیت ارائه نخواهد داشت . ارائه خدمات پزشکی یا حفاظتی بدون تاخیر ، پایداری و کیفیت فوق العاده زیاد امکانپذیر نیست ، به طور مثال انجام اعمال جراحی از راه دور نیازمند سرویسی بدون وقفه و تصاویر با کیفیت بسیار بالا است که بدون استفاده از بستر مطمئنی مانند فیبرنوری غیر ممکن می نماید . از سوی دیگر رضایت مشتریان از خدمات ارتباطی بر پایه فیبرنوری به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته و منجر به وفاداری بیشتر آنان می شود .
 FTTH/B  پیشرفته‌ترین ساختار برای ایجاد شبکه‌های ارتباطی نسل آینده است به نحوی تا پایان سال ۲۰۱۴  بیش از ۱۳۰ میلیون خانه در سراسر دنیا از مزایای آن بهره‌مند شده‌اند. تعداد مشترکان پهن باند در دنیا در سال ۲۰۱۶ درمجموع به  ۸۸۴ میلیون نفر رسیده است.
گسترش شبکه فیبر نوری تا داخل خانه‌های مشترکین ممکن است در وهله اول پرهزینه‌تر از ادامه استفاده از بستر شبکه مسی موجود به نظر برسد. بااین‌حال، قابلیت اطمینان بالا، هزینه‌های عملیاتی پایین‌تر، صرف هزینه کمتر برای انرژی مصرفی شبکه، و مهم‌تر از همه قابلیت ارائه پهنای باند نامحدود، باعث شده گزینه جدید شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات ارتباطی در دنیا در بحث شبکه ‌سازی دسترسی باشد.
FTTH به دلیل عدم استفاده از تجهیزات فعال در طول مسیر نسبت به خرابی مقاوم‌تر بوده و عیب‌یابی و رفع ایراد احتمالی در این فنّاوری بسیار سریع‌تر و راحت‌تر از شبکه‌های مسی صورت می‌گیرد. درنتیجه، هزینه‌های نگهداری و پشتیبانی شرکت‌های ارائه‌دهنده سرویس نیز به نحو زیادی کاهش می‌یابد.
سرویس‌هایی که بر بستر این فناوری ارائه می‌شوند؛ می‌توانند کیفیت زندگی ما را به نحو چشمگیری ارتقاء داده و سود بیشتری نصیب شرکت‌های مخابراتی در راستای گسترش خدمات پایه کنند. سرعت تبادل داده در بستر فیبر نوری می‌تواند نامحدود باشد و همین باعث شده بهترین گزینه برای رفع نیازهای ارتباطی دهه‌های آینده (Future proof) باشد. فیبرنوری برخلاف مس در برابر پوسیدگی مقاوم بوده و توانایی انتقال داده در فاصله ۶۰ کیلومتر و حتی بیش‌تر را بدون افت کیفیت دارد. از طرفی، می‌توان هزاران کابل نوری را بدون نگرانی از بروز اختلال امواج، در کنار هم نصب کرد.